Maseczka aspirynowa i jej właściwości pielęgnacyjne

Maseczka aspirynowa to sposób na ładną cerę, który stosowały już nasze babcie. Dowiedz się, jakie właściwości pielęgnacyjne ma maseczka aspirynowa i jak ją wykonać.

Maseczka aspirynowa – właściwości pielęgnacyjne

Maseczka aspirynowa w widoczny sposób poprawia wygląd naszej skóry. Umożliwia pozbycie się niedoskonałości cery, takich jak przebarwienia skóry i wykwity. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Aspiryna, z której powstaje maseczka aspirynowa, zawiera kwas acetylosalicylowy, który ma właściwości oczyszczające i wysuszające. Maseczka aspirynowa działa podobnie do kwasów, które wykorzystuje się w zabiegach kosmetycznych.

Maseczka aspirynowa – jak ją wykonać?

Składniki:

  • 4 tabletki aspiryny/ polopiryny,
  • łyżeczka wody destylowanej,
  • łyżeczka jogurtu naturalnego.

Przygotowanie:

Rozgnieć w miseczce tabletki aspiryny i dolej wodę. Całość wymieszaj na jednolitą masę i dodaj jogurt. Połącz ze sobą wszystkie składniki. Powstałą masę nałóż na twarz i pozostaw na 10-15 minut. Po tym czasie zmyj ją letnią wodą.

W zależności od rodzaju skóry maseczkę z aspiryny można wzbogacić na wiele sposobów. W tym celu warto sięgnąć po miód, spirulinę lub olej z czarnego kminku.

Maseczka aspirynowa – dla kogo?

Maseczka z aspiryny nadaje się do każdego rodzaju cery, ale najlepiej sprawdzi się przy cerze mieszanej, tłustej i łojotokowej. Jej regularne stosowanie zaowocuje wyraźną poprawą stanu skóry, a konkretnie zwężeniem porów i zmniejszeniem ilości zaskórników. Z kolei osoby o skórze wrażliwej, suchej i naczynkowej maseczkę aspirynową powinny stosować z umiarem. Warto pamiętać, że maseczka z aspiryny łagodzi powierzchownie objawy trądziku. Jego przyczyny może wyleczyć tylko dermatolog.

Jak często można stosować maseczkę z aspiryny?

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z maseczką z aspiryny, wykonuj ją regularnie – średnio raz w tygodniu. Jeżeli zauważysz poprawę stanu skóry, ogranicz się do jednego razu w miesiącu. Maseczka z aspiryny w nadmiarze może szkodzić, ponieważ wysusza skórę twarzy.

Maseczka aspirynowa – przeciwwskazania

Maseczka aspirynowa nie jest wskazana w przypadku:

  • otwartych ran,
  • ciąży,
  • uczulenia na którykolwiek ze składników,
  • bardzo suchej, wrażliwej i naczynkowej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *