Maluj się jak profesjonalistka! Jak używać tuszu do rzęs?

Tusz brudzi twoje powieki, kruszy się, a może zbyt mocno oblepia szczoteczkę? Jeżeli nie masz wprawy w malowaniu rzęs, a chciałabyś to robić profesjonalnie, to poznaj kilka sztuczek, dzięki którym makijaż stanie się łatwiejszy, będzie trwalszy i piękniejszy.

Nieklasyczny sposób malowania rzęs

  1. Rzęsy podkręć szczoteczką. Jeżeli lubisz podkręcone rzęsy i powiększone oczy, to naucz się malować je w konkretny sposób. Tuszu nie nakładaj równomierną warstwą na całej długości rzęs. Większą warstwę produktu zaaplikuj u podstawy włosków, a potem rozprowadź ją do końcówek. Równie dobrze możesz rzęsy pomalować od zewnątrz i delikatnie wyciągać je do góry.
  2. Aplikacja na pionowo. Czy chcesz mieć podkreślone rzęsy, które nadal wyglądają naturalnie? Szczoteczkę ustaw pionowo i w ten sposób nakładaj tusz na rzęsy. Końcem aplikatora rozprowadź maskarę na całej długości rzęs – staną się bardziej naturalne i dłuższe.
  3. Jak zaokrąglić i powiększyć oczy? Ta metoda przyda się tym osobom, które mają małe i wąskie oczy. Wystarczy, że optycznie powiększysz przez pomalowanie rzęs na środku powiek. Ustaw szczoteczkę pionowo, a jej końcówką pomaluj rzęsy od nasady po same końcówki. Aplikatorem wykonuj ruchy obrotowe i do góry.
  4. Nakładaj maskarę pod skosem. To dobra metoda na optyczne powiększenie oczu. Szczoteczkę ustaw pod kątem i w taki sposób maluj rzęsy od nasady aż po końce rzęs. Pod koniec makijażu wytuszuj rzęsy w zewnętrznych kącikach oczu.
  5. Zagnij końcówkę szczoteczki. Jeżeli masz problem z pomalowaniem rzęs w wewnętrznych kącikach oczu, to zagnij końcówkę szczoteczki pod kątem 90º pod względem rączki. Dzięki temu łatwiej ci będzie pomalować wszystkie, nawet najmniejsze włoski. Pamiętaj, że potem możesz nie wyprostować aplikatora – bezpieczniej będzie więc zastosować szczoteczkę z innej maskary.

Maskary w dłoń – naucz się malować oczy

Na początku makijażu oczu możesz podkręcić rzęsy zalotką. Jeśli chcesz, żeby ten efekt był trwalszy, to zalotkę lekko podgrzej suszarką. Rzęsy zacznij malować od końcówek, dzięki temu te krótsze włoski się nie skleją. Zygzakowatym ruchem przeciągnij aplikator po rzęsach od nasady aż po same końce, dzięki czemu włoski będą równomiernie pokryte tuszem.

Nadmiar maskary ze szczoteczki wytrzyj chusteczką. Aplikator ustaw pionowo i jego końcówką wyciągnij rzęsy do góry. Pamiętaj o pomalowaniu włosków w wewnętrznych i zewnętrznych kącikach oczu. Pora na pomalowanie dolnych rzęs. Jednak zanim to zrobisz, to odczekaj chwilę, aż tusz z górnych powiek całkowicie zaschnie. Ważne jest, żeby dolne rzęsy były pomalowane w 3/4 długości. Na koniec przeczesz rzęsy grzebieniem, by dokładnie je porozdzielać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *