Kilka sposobów na to, jak zmatowić skórę

Mimo że rozświetlanie cery (strobing) jest ostatnio bardzo modne, to niektórym osobom wskazane jest wykonanie zupełnie innego zabiegu. Chodzi o zmatowienie skóry twarzy. Przyda się ono tym dziewczynom, które mają tłustą i mieszaną cerę. Dlaczego? Ich skóra wydziela zbyt dużo sebum i stąd nieładnie się świeci; widać to zwłaszcza w strefie T: czoło, nos, broda. A cerę zmatowić można na kilka sposobów. Oto niektóre z nich.

matowa-skora

Zainwestuj w dobre kosmetyki

Dobre to nie znaczy drogie. Dobre oznacza mineralne. Podkłady i pudry mineralne nie dość, że zawierają wiele cennych składników odżywczych, to dodatkowo świetnie matują cerę. Podobnie działają kosmetyki utrwalające i transparentne – te przystosowują się do kolorytu skóry.

Jeżeli masz tłustą lub mieszaną cerę, która bardzo się błyszczy, regularnie stosuj maseczki z glinką. Produkt ten zawiera dużo substancji, które odżywiają skórę, pochłaniają nadmiar sebum, wysuszają drobne ranki po trądziku i przyspieszają gojenie stanów zapalnych skóry. Maseczki z glinki w formie proszku (takie, które trzeba przygotować w domu) dodać możesz do swojego pudru. Uzyskasz w ten sposób kosmetyk, który matuje i pielęgnuje skórę.

Nawilżaj cerę tłustą lub mieszaną

Nie jest prawdą to, że im bardziej wysuszysz skórę, tym mniej będzie się świecić. Wręcz przeciwnie – sucha skóra będzie zmuszona odbudować swój naturalny płaszcz lipidowy, więc zacznie wydzielać więcej sebum. W efekcie jeszcze bardziej będzie się świecić. Co zrobić? Skórę należy systematycznie nawilżać lekkim kremem lub stosować nawilżające preparaty do mycia twarzy.

Nie nakładaj dużo pudru

Jeżeli stosujesz puder mineralny lub jakikolwiek inny w formie sypkiej, nabieraj na pędzel jego minimalną ilość. Otrzep nadmiar kosmetyku z włosia aplikatora – w ten sposób unikniesz efektu maski na twarzy. Im mniej produktów kolorowych nałożysz na skórę, tym bardziej naturalny efekt osiągniesz.

W ciągu dnia używaj bibułek matujących

Zbierają nadmiar sebum i zanieczyszczenia z twarzy. Po takim oczyszczeniu skóry możesz położyć cienką warstwę pudru. Wystarczy delikatnie docisnąć bibułkę matującą do tej części twarzy, która świeci się najbardziej, by uzyskać świeży i zdrowy wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *