Jak zrobić  fale na włosach – sprawdzone sposoby blogerek!

Trwała ondulacja powraca! W tym roku kręcone włosy będą hitem. Już królują na wybiegach. Modne są przede wszystkim ciasno skręcone loczki, ale na topie będą także luźniejsze fale – wszystko zależy od tego, w jakich jest Ci do twarzy. Jeśli nie chcesz od razu decydować się na tak odważny krok, jak trwały skręt włosów – wybierz „tradycyjną” metodę: zakręć włosy w domu. Efekt utrzyma się do mycia włosów, a my podpowiadamy co zrobić, wy loki były piękne i  nienaganne nawet następnego dnia. 

Kręcenie loków na lokówkę i prostownicę – czy warto?

Każdy fryzjer powie ci, że wysoka temperatura to zbrodnia dla włosów! Jednak jeśli zależy ci na tym, żeby szybko nadać im skręt – to oczywiście najszybsza metoda, która utrzyma włos w ryzach, czyli sprężynkę w doskonałym skręcie. Nie rób jednak tego włosom za często – gorące płytki prostownicy rozrywają mostki wewnątrz włosa – może on stracić całkowicie sprężystość.

Zanim zakręcisz włosy na lokówkę lub prostownicę zawsze użyj najpierw specjalnego sprayu termoochronnego. Trochę złagodzi skutki gorąca. Możesz wybrać taki, który chroni i jednocześnie podkreśla skręt włosów. Pamiętaj też, że nagrzany włos złapie skręt najmocniej, gdy zostanie przez chwile w takiej skręconej pozycji, dlatego gdy wyswobodzisz go z prostownicy bądź lokówki – chwile przytrzymaj go, zanim opadnie na ramiona. Wtedy zyskasz pewność, ze się nie rozprostuje. Skręcaj tak [pasmo po paśmie, a następnie delikatnie wystylizuj włosy palcami i utrwal całość lakierem.

Nieinwazyjne i naturalne kręcenie fal i loków 

1. Fale za pomocą warkocza

To szybki i łatwy sposób na piękne, romantyczne fale! Zwilż pasma wodą, nałóż na włosy piankę, zapleć dobieranego warkocza i połóż się spać. Rano rozpleć warkocz, wymodeluj fale palcami i utrwal całość lakierem do włosów.

2. Dwa koczki 

Inną metodą, która w naturalny sposób pozwoli ci uzyskać piękne fale są dwa ślimaczki z włosów, skręcone na kształt koczków i upięte po obu stronach głowy. Im ciaśniej spleciesz włosy, tym większy skręt uzyskasz

Zapleć je na wieczór, najlepiej – podobnie jak w przypadku warkocza – z lekko wilgotnych włosów. Rano rozpleć, przeczesz palcami i utrwal fryzurę lakierem.

3. Loki za pomocą opaski

To prosty sposób na naturalne loki. Swego czasu podbił on blogosferę – tutoriale z tzw. Headband Curls są cały czas dostępne w sieci, wiec możesz zobaczyć też “lekcję podglądową”, dzięki której w mig nauczysz się skręcać loki na opaskę! W skrócie wygląda to k=tak: zakładasz na głowę materiałową opaskę, a następnie

przeplatasz wokół niej włosy – pasmo po pasmie. Każde mocujesz wsuwką. Liki rozplatasz rano tak jak w poprzednich punktach.

4. Wałki na noc 

Tak, wiemy co teraz powiesz: nie śpię w wałkach, bo to bolesne. My jednak nie proponujemy ci twardych, plastikowych wałków, tylko miękkie, piankowe. Są niedrogie, doskonale trzymają się na włosach i co najważniejsze – możesz w nich bezpiecznie spać. Zwilż włosy wodą, nałóż na nie piankę i pasmo po paśmie nakręcaj włosy na piankowe wałki. Połóż się spać, a rano rozpleć włosy, zdejmij wałki, ułóż fryzurę palcami i utrwal lakierem do włosów. Wałki piankowe dostępne są w wielu rozmiarach i średnicach. My polecamy najmniejszą – będzie najlepiej przypominała trwałą.

5. Włosy na słomki 

Tak, tak. Chodzi o zwykłe słomki. Zakręcaj na nie wilgotne włosy, które dobrze jest oczywiście spryskać jakimś kosmetykiem nadającym skręt. Wiele dziewczyn wciera też we włosy naturalny olejek, aby rano nie otrzymać nieestetycznego „siana”. Zakręcaj włosy na słomki, pasmo po paśmie. To wymaga nieco cierpliwości, ale efekt jest piorunujący – uzyskasz loczki na wzór pięknego afro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *