Jak stosować róż do policzków? Aplikacja, odcienie i rodzaje

Róż do policzków powinien się stać jednym z podstawowych produktów w kobiecej kosmetyczce. Ten kosmetyk zapewnia cerze świeżość i młodego wygląd. Bez wątpienia upiększa makijaż i dodaje uroku całej buzi. Jeżeli i ty chcesz osiągnąć taki efekt, to sprawdź, jak nakładać róż do policzków.

Jak nakładać róż do policzków?

Róż do policzków trzeba nakładać w małych ilościach. Zwłaszcza w makijażu wieczorowym nie należy przesadzić z jego ilością, bo uwaga powinna skupić się na mocno pomalowanych oczach. W makijażu dziennym natomiast róż do policzków daje wrażenie świeżości cery.

Podczas aplikacji różu do policzków należy pamiętać, żeby cały czas się uśmiechać. Wtedy unoszą się kości policzkowe, w okolicy których nakłada się kosmetyk. Ważne jest, żeby róż nanosić na zakończenie makijażu. Nakładaj go od skroni, prawie do linii ust. Bardzo ważne jest, żeby rozetrzeć kontury – twarz powinna być tylko muśnięta kosmetykiem.

Co zawiera róż do policzków?

Róże do policzków, które są obecne w drogeriach, zawierają około setki różnych pigmentów połączonych tak, żeby utworzyć jak najlepszy odcień. Skład produktu będzie się różnił w zależności od formuły. Jednak każdy róż do policzków zawiera pewne powtarzające się składniki: pigmenty, substancje rozcieńczające i konserwujące, talk, tlenki, silikon.

Jaki odcień różu do policzków wybrać?

W przypadku różu do policzków bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego odcienia do kolorytu cery. Źle dobrany kolor może odróżniać się od makijażu. Podczas zakupów próbkę różu nanieś na wewnętrzną stronę dłoni i sprawdź, czy ma odcień zbliżony do opuszek palców. Pod uwagę weź także kolor ust lub odcień stosowanej przez ciebie szminki, kolor oczu i włosów, koloryt cery. Najłatwiej róż do policzków dobiera się do koloru naturalnego rumieńca.

Jak dobrać róż do policzków?

Gdy dopasujesz już odpowiedni odcień różu do cery, pora wybrać rodzaj kosmetyku. Jeżeli masz skórę wrażliwą i alergiczną, to wybierz produkty przebadane dermatologicznie, naturalne i wcześniej przetestowane przez ciebie lub koleżankę. Podczas zakupów pod uwagę weź także cenę. Droższe kosmetyki będą bardziej trwałe i będą miały intensywniejszy odcień. Zapewnią jednocześnie ładniejszy efekt i zadbają o twoją cerę.

Róż do policzków – rodzaje

  1. Róż do policzków w kamieniu (w pudrze) – najbardziej popularny kosmetyk do malowania buzi. Najprościej nakłada się go skośnie ściętym pędzlem w okolicy kości policzkowych. Jest wygodny w stosowaniu, a kiedy nałożysz go za dużo, wtedy po prostu możesz zetrzeć chusteczką. Największą trwałość ma na przypudrowanej skórze.
  2. Róż do policzków w sztyfcie – jest bardzo wygodny w stosowaniu. Wygląda i działa podobnie jak szminka. Zapewnia precyzję w nakładaniu i uzyskaniu wymarzonego efektu makijażu – do aplikacji nie potrzeba pędzelka. Można wrzucić go do torebki i użyć w dowolnym miejscu i czasie.
  3. Róż do policzków w kremie – ma bardzo dobrą trwałość. Nakłada się go tak samo, jak zwyczajny krem z tą różnicą, że używa się go w minimalnej ilości. Kosmetyk aplikuje się za pomocą palców; nie potrzeba do tego żadnych akcesoriów. Daje bardzo naturalny i delikatny efekt.
  4. Sypki róż do policzków – ma postać mineralnego proszku. Do zaaplikowania produktu używa się pędzla lub puszku, a uzyskany efekt jest bardzo trwały i naturalny. Mimo wielu zalet i hipoalergicznej formuły jest najmniej popularnym kosmetykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *