Makijaż dzienny powinien być naturalny, niemal niezauważalny. To taki makijaż, o którym niczego nieświadomi mężczyźni mówią: „lubię, gdy kobiety się nie malują‟. Makijaż dzienny idealnie nadaje się do szkoły i pracy, ponieważ maskuje niedoskonałości i dodaje skórze blasku, a przy tym nie zmienia twarzy nie do poznania. Dzięki niemu kobieta wygląda profesjonalnie i jest przede wszystkim uczennicą, studentką lub pracownicą, a dopiero potem kobietą. Jak samodzielnie wykonać perfekcyjny makijaż dzienny krok po kroku?
Makijaż dzienny krok po kroku
Krok pierwszy. Odpowiedni podkład
Zanim przystąpimy do robienia makijażu dziennego, powinnyśmy dobrać podkład do karnacji. Aby to zrobić, należy nałożyć odrobinę tego kosmetyku na linię żuchwy; jeżeli stapia się ze skórą, to znaczy, że jego kolor jest idealny. Podkład warto aplikować przeznaczoną do tego gąbką lub specjalnym pędzlem. Ewentualnie można to zrobić opuszkami palców. W jaki sposób? Podkład nakładamy od wewnętrznej strony twarzy na zewnątrz i wklepujemy w skórę zamiast rozcierać; dzięki temu efekt będzie bardzo naturalny. Podkład należy rozprowadzić równomiernie na całej twarzy oprócz okolic oczu. Nie zapominajmy o linii żuchwy ‒ w ten sposób unikniemy tak zwanego efektu maski.
Krok drugi. Kamuflowanie niedoskonałości (korektor)
Do maskowania niedoskonałości twarzy służy korektor. Należy go nakładać punktowo cienkim pędzelkiem w miejscach, które wymagają ukrycia, takie jak krostki, zasinienia i popękane naczynka. Nałożoną warstwę korektora wklepujemy delikatnie palcem. Dolne powieki malujemy korektorem rozświetlającym lub rozświetlaczem w płynie ‒ nakładamy cienką warstwę, a następnie delikatnie wklepujemy palcami. W ten sam sposób postępujemy z górną powieką, z tym że w tym przypadku korektor będzie spełniał dodatkową funkcję, a mianowicie bazy pod cienie. Korektor nakładamy także wzdłuż linii nosa.
Krok trzeci. Utrwalenie makijażu (puder)
Pędzlem nakładamy sypki puder, który następnie delikatnie wklepujemy w skórę. Puder ogranicza błyszczenie i utrwala makijaż. Nie powinien być zbyt jasny ani zawierać dodatkowych nabłyszczaczy (te ostatnie sprawdzą się na wieczorne wyjścia). Najlepszym rozwiązaniem jest puder transparentny.
Krok czwarty. Konturowanie twarzy (bronzer, róż i rozświetlacz)
Bronzer należy rozcierać delikatnie wzdłuż kości policzkowych i przy górnej linii włosów, a różem ‒ musnąć policzki. Aby ułatwić sobie to zadanie, można lekko się uśmiechnąć ‒ tak uwydatnione policzki łatwiej pomalować w kącikach. Na szczyty kości policzkowych warto nałożyć odrobinę rozświetlacza, aby uzyskać promienny wygląd.
Krok piąty. Makijaż brwi (żel do brwi)
Gęste i ciemne brwi przeczesujemy szczoteczką. Można użyć żelu do brwi, który nada im odpowiedni kształt i kolor oraz utrwali je na cały dzień.
Krok szósty. Makijaż oczu (cienie)
Jako baza sprawdzi się jasny, waniliowy cień, który należy rozprowadzić pędzelkiem na całej powiece ruchomej. Z kolei brązowym cieniem rysujemy łuk na zewnętrznej powiece oka, w samym kąciku, po czym rozcieramy kontur miękkim pędzelkiem. Tym samym cieniem akcentujemy kontur dolnej powieki, a grafitowym rysujemy kreskę na górnej powiece i jednocześnie wcieramy cień w linię brwi; dzięki temu optycznie je zagęścimy i przyciemnimy. Do rysowania kreski używamy cienkiego, skośnego pędzelka.
Krok siódmy. Tuszowanie rzęs
Aby podkreślić oczy, należy dokładnie wytuszować rzęsy. Spiralka musi być czysta, aby nie zostawiała grudek na rzęsach. Rzęsy tuszujemy dwa, trzy razy ‒ malujemy zarówno górne, jak i dolne partie. Można przy tym odrobinę naciągnąć powiekę.
Krok ósmy. Makijaż ust (błyszczyk)
Do dziennego makijażu najlepiej pasuje delikatny błyszczyk ‒ jasnoróżowy lub jasnobrzoskwiniowy, który jedynie podkreśli usta oraz sprawi, że będą wyglądały świeżo i naturalnie. Błyszczyk warto mieć zawsze pod ręką i stosować w miarę potrzeby ‒ to łatwe nawet bez lusterka.
Dodaj komentarz