Jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy?

Modna fryzura to nie wszystko. Fryzura musi być przede wszystkim dopasowana do kształtu twarzy. Odpowiednie uczesanie nie tylko podkreśli atuty urody, lecz także ukryje jej mankamenty. Zanim poznasz odpowiedź na pytanie, jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy, dowiedz się, jak rozpoznać kształt twarzy.

jak-dopasowac-fryzure-do-ksztaltu-twarzy.jpg

Jak rozpoznać kształt twarzy?

Aby ustalić kształt twarzy, należy udać się do dobrego fryzjera. On zepnie nam włosy w celu odsłonięcia czoła, policzków i brody, po czym przyjrzy się nam z pewnego dystansu i dobierze cięcie, które najlepiej podkreśli naszą urodę.

Jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy?

 • Twarz owalna
  Owal uchodzi za idealny kształt twarzy. Pasuje do niego większość fryzur, dlatego wszelkie eksperymenty z fryzurą, w tym z długością włosów, są wskazane.
 • Twarz okrągła
  Okrągła twarz jest w takim samym stopniu długa, jak szeroka. Ponadto charakteryzuje się zaokrągloną linią włosów u nasady, krótkim, zaokrąglonym podbródkiem, stosunkowo pełnymi policzkami i delikatnie zarysowanymi kośćmi policzkowymi.
  Odpowiednio dobrana fryzura powinna optycznie wyszczuplić i wydłużyć twarz. Dobrym rozwiązaniem okaże się wydłużony bob, optymalnie bez grzywki, a ewentualnie z grzywką asymetryczną, która optycznie wyszczupla boki twarzy.
 • Twarz kwadratowa
  Twarz kwadratową definiuje szerokie czoło, wyraźnie zarysowana żuchwa i linia włosów w kształcie kwadratu. Odpowiednio dobrana fryzura ma na celu złagodzenie rysów twarzy i ich optyczne zwężenie na wysokości szczęki. O ile długość włosów jest sprawą drugorzędną, o tyle korzystniej będą się prezentować fryzury asymetryczne, ponieważ odwrócą uwagę od silnie zarysowanej żuchwy. Warto wybierać cięcia o miękkiej linii, które nieznacznie nachodzą na policzki.
 • Twarz pociągła
  Twarz pociągła jest stosunkowo długa i zaczyna się wysokim czołem, a kończy wydłużoną brodą. Dobry fryzjer powinien optycznie skrócić twarz i nadać jej subtelnego kształtu. Dobrym pomysłem będzie krótsze cięcie w stylu boba do linii brody, które nada twarzy właściwych proporcji. Równie polecane są fryzury dodające objętości, delikatne fale i ciężka grzywka o wyraźnej, równej linii.
 • Twarz trójkątna
  Twarz trójkątną zdradza szerokie czoło, nasada włosów w kształcie serca, wyraźnie zarysowane kości policzkowe, wąska szczęka i ostry, punktowy podbródek. Dolna część twarzy jest wyraźnie węższa niż górna.

Odpowiednia fryzura ma za zadanie optycznie poszerzyć dolną część twarzy w celu zrównoważenia szerokiego czoła. Szczególnie polecane są włosy długie i półdługie, loki, wywinięte końcówki oraz uczesania o dużej objętości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *