Jak dobrać konturówkę do ust? Odcienie i zasady stosowania

Niewiele jest kobiet, które stosują konturówkę do ust. Co ciekawe dzięki temu kosmetykowi można osiągnąć naprawdę niezłe efekty. I nie chodzi tu tylko o sam makijaż, lecz także o możliwość skorygowania wyglądu warg. Zatem jak dobrać odpowiednią konturówkę i jak jej używać, by osiągnąć zadowalające rezultaty?

usta.jpg

Konturówka – tylko po co?

Za pomocą konturówki można nie tylko zrobić fajny makijaż, lecz także poprawić kształt warg lub zredukować ich asymetrię. Dzięki kosmetykowi usta staną się pełniejsze lub węższe, większe lub mniejsze. Co więcej konturówka jest doskonałym uzupełnieniem szminki; czasem może ją nawet zastąpić. Kosmetyk ma również za zadanie zapobiegać rozmazywaniu się szminki poza obrębem czerwieni wargowej. Może też spełniać bazę pod pomadkę i przedłużać trwałość makijażu.

Jaki odcień konturówki wybrać?

Odcień konturówki powinien być dopasowany do odcienia szminki, a ta musi pasować do karnacji lub typu urody. W wyborze konturówki ważna jest tylko jedna zasada: może się różnić od koloru szminki lub naszych ust maksymalnie jednym odcieniem. Jeżeli jednak nie umiesz dobrać odpowiedniego odcienia, to postaw na bezbarwną konturówkę, która utrzyma makijaż ust na miejscu. Warto również zaznaczyć, że ciemniejsza konturówka optycznie pomniejszy usta, a jaśniejsza je powiększy.

Jak stosować konturówkę do ust?

Jeżeli chcesz powiększyć usta, to konturówkę możesz nanieść nieco poniżej warg. Wystarczy, że lekko dociśniesz kosmetyk do ust; musi pozostawić na nich delikatny odcień. Następnie zaaplikuj szminkę tak, żeby nie znalazła się poza narysowaną linią. Pamiętaj, że do uzyskania naturalnego efektu wystarczy ci niewielka ilość tych kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *