Endermologia. Co to jest? Jak działa? Czy naprawdę likwiduje cellulit?

Jednym z najpopularniejszych wśród wielu zabiegów pielęgnacyjnych jest endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. Pozwala wymodelować sylwetkę, a także zlikwidować cellulit. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego, jak działa endermologia? Poznaj sekrety tego zabiegu.

endermologia.jpg

Nadmiar tkanki tłuszczowej w takich częściach ciała jak ramiona, brzuch, czy biodra potrafi uprzykrzyć życie. Podobnie jak uporczywy cellulit i zmarszczki, których nie da się tak łatwo pozbyć. Niestety kobiety to właśnie z tymi mankamentami muszą walczyć najczęściej. Sposoby radzenia sobie z tego typu problemami są różne – spersonalizowana dieta, siłownia, kosmetyki. Jedna ze skuteczniejszych opcji to endermologia, czyli coś dla fanek profesjonalnych zabiegów upiększających.

Co to jest endermologia?

Endermologia to rodzaj masażu mechanicznego, który wykonuje się pod ciśnieniem. Ogromna siła nacisku, która oddziałuje na tkankę łączną w skórze oraz pod nią, to bezinwazyjny sposób na zwalczenie cellulitu i przywrócenie skórze witalności. Zabieg endermologii wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej, rzadziej u kosmetyczki (musi ona mieć specjalne przeszkolenie).

Jak działa endermologia?

To nie tylko świetny masaż odmładzający, bo może mieć też zastosowanie lecznicze. Niektórzy przypisują endermologii działanie podobne do zabiegów modelujących sylwetkę, ale bez użycia skalpela. Wszystko to jest prawdą, bo działanie endermologii nie ogranicza się tylko do jednego efektu.

Prawidłowo wykonana endermologia:

  • odchudza,
  • odmładza,
  • oczyszcza,
  • łagodzi ból.

Jak wygląda zabieg?

To zabieg upiększający, który wykonywany jest bezinwazyjnie. To oznacza, że kosmetyczka nie ingeruje w wewnętrzne warstwy skóry, ale działa na jej powierzchni. Co wcale nie oznacza, że endermologia działa tylko powierzchownie – wręcz przeciwnie, wpływa nawet na głębokie warstwy skóry, dlatego przynosi długotrwałe efekty.

Zabieg rozpoczyna się od nałożenia specjalnego kombinezonu, który mocno przylega do ciała. Nie można położyć się bezpośrednio na fotel, ponieważ maszyna nie powinna mieć bezpośrednio kontaktu ze skórą. Tak zabezpieczone, możemy poddać się zabiegowi. Sam masaż nie jest bolesny. Sterowana komputerowo głowica maszyny jeździ po skórze i wciąga pomiędzy dwie pracujące rolki skórę. W ten sposób roluje ją od wewnątrz i na zewnątrz, pobudzając procesy regeneracji.

Zabieg trwa ok. 30 minut i kosztuje niewiele.

Endermologia a odchudzanie

Wielokrotnie testowano już działanie endermologii. Okazuje się, że jednym z najbardziej zauważalnych efektów masażu podciśnieniowego jest zmniejszenie obwodu ciała. To świetny zabieg modelujący sylwetkę, dzięki któremu można zgubić nawet 5 centymetrów tylko w talii. Oczywiście, aby endermologia przyniosła satysfakcjonujące nas efekty, nie można poprzestać na jednym zabiegu. Konieczne jest poddanie się serii zabiegów – od 10 nawet do 20 w zależności od indywidualnych potrzeb. Nie mniej jednak warto spróbować, bo odchudzanie za pomocą endermologii jest skuteczne. Potwierdzają to nie tylko suche opinie, ale też zdjęcia przed i po publikowane w sieci.

Endermologia a cellulit

Specjalne głowice masujące, które rolują skórę w trakcie zabiegu, pobudzają procesy zachodzące nawet w najgłębszych warstwach skóry. Zabieg poprawia krążenie podskórne i przepływ limfy, a także rozbija tkankę tłuszczową. Pozbywamy się nadmiaru tłuszczu, który zostaje wydalony w naturalny sposób z organizmu, zmniejszamy obrzęk i usuwamy nadmiar wody z organizmu. Endermologia pobudza pracę fibroblastów, czyli niepozornych komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny, włókien nadających skórze jędrność i elastyczność. W efekcie tego wszystkiego masaż podciśnieniowy nie tylko wyszczupla, ale też pozbywa się cellulitu i widocznie odmładza skórę. Warto tego spróbować.

Inne efekty endermologii

Jednym z rzadziej wymienianych, ale równie istotnych efektów endermologii jest detoksykacja. Wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej z organizmu wydalane są też zbędne płyny i toksyny. Masaż podciśnieniowy świetnie oczyszcza organizm, a także odżywia i spowalnia proces starzenia się komórek.

Często polecany jest również jako masaż terapeutyczny. Co to oznacza? Podczas zabiegu endermologii organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia, dzięki którym odprężamy się i relaksujemy. Zabieg potrafi ukoić ból mięśni i stawów, a także wspomaga leczenie uszkodzonych więzadeł i ścięgien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *