Czy istnieje naturalny lifting twarzy? Na czym polega microlipofiling?

Microlipofiling to inaczej lifting bez skalpela. Zabieg polega na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej. Pobiera się ją z miejsc, w których ta występuje w nadmiarze, na przykład z fałdów brzusznych lub przyśrodkowych powierzchni ud. Następnie tkankę tłuszczową się dzieli i wykonuje się wiele innych czynności niezbędnych do jej przeszczepienia. Jaki jest przebieg microlipofilingu, jakie efekty daje ten zabieg i jakie ma zalety?

Microlipofiling – przebieg

Zabieg jest mało inwazyjny i trwa od 30 do 60 minut. Może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Po około dwóch godzinach pacjent opuszcza gabinet. W pierwszym tygodniu po zabiegu nie powinien korzystać z sauny, basenu i siłowni, aby nie opóźniać procesu wrastania tłuszczu w miejsca, w które został przeszczepiony. Podczas rekonwalescencji należy korzystać z pomocy zarówno lekarza medycyny estetycznej, jak i kosmetyczki. Po microlipofilingu warto poddać się serii masaży limfatycznych miejsc, z których pobrano tkankę tłuszczową. Drenaż przyspiesza gojenie obrzęków. Regeneracji skóry sprzyjają zabiegi intensywnie nawilżające i uelastyczniające miejsca poddane zabiegowi oraz kosmetyki z arniką i witaminą K. W czasie, gdy poddajemy się microlipofilingowi, nie należy wykonywać żadnych zabiegów, które mogłyby z nim kolidować.

Microlipofiling – efekty

Microlipofiling jest dedykowany osobom w wieku 40+ i młodszym. Skutecznie usuwa cienie pod oczami, które często pojawiają się niedługo po dwudziestym roku życia. Zabieg wypełniania tkanką tłuszczową uchodzi za jedną z najlepszych metod liftingu twarzy, ponieważ jest mało inwazyjny i dzięki temu zmniejsza ryzyko wystąpienia komplikacji.

Microlipofiling – zalety

Microlipofiling ma szereg zalet, między innymi:

  • stosunkowo niski koszt zabiegu;
  • minimalne ryzyko powikłań oraz brak ryzyka odrzuceń i uczuleń;
  • brak blizn;
  • krótki okres rekonwalescencji (zazwyczaj maksymalnie tygodniowy);
  • zadowalający efekt odmłodzenia;
  • możliwość łączenia go z innymi zabiegami, na przykład z plastyką powiek górnych i dolnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *