Co to jest serum do włosów? Poznaj jego działanie i sprawdź, jak go stosować

Obecnie na rynku kosmetycznym jest mnóstwo kosmetyków do pielęgnacji włosów. Jedne zawierają w pełni naturalne składniki, inne mają bardzo przyjemny zapach, a pozostałe po prostu fajnie wyglądają. Jest jednak pewien produkt, który ma wszechstronne zastosowanie. To serum do włosów. Sprawdźmy, jak działa i jak należycie je zastosować.

Co to jest serum do włosów?

Serum do włosów to taki zmyślny kosmetyk, który nadaje się i do pielęgnacji, i do stylizacji fryzury. Inaczej możemy nazwać go koncentratem z zawartością skondensowanych składników aktywnych o wysokim stężeniu. Zawiera między innymi: roślinne oleje, keratynę, ceramidy, ziołowe ekstrakty, kolagen. Serum do włosów występuje przeważnie jako olejek, rzadziej w postaci żelu lub płynu. Działa tylko powierzchniowo i nie powinno zawierać alkoholu i silikonów, które mogłyby uszkodzić włosy i skórę głowy.

Jak działa serum do włosów?

Działanie serum do włosów jest naprawdę szerokie. Używa się go do pielęgnacji i do stylizacji. Szybko przenika do struktury pasemek, przyspiesza działanie innych odżywczych substancji i zwiększa ich skuteczność. Z tych powodów serum do włosów powinni stosować wszyscy ci, którzy mają problem z rozdwojonymi końcówkami, podatnością pasemek na uszkodzenia i trudnością w ujarzmieniu włosów długich lub półdługich.

Serum do włosów – właściwości

Właściwościami serum do włosów są:

  • ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi, termicznymi i chemicznymi;
  • dogłębne nawilżenie;
  • wygładzenie i zapewnienie blasku;
  • silna regeneracja;
  • zapobieganie puszeniu i rozdwajaniu końcówek;
  • ułatwienie stylizacji fryzury.

Jak stosować serum do włosów?

Sposób stosowania serum do włosów to sprawa indywidualna. Ważne jest jednak, żeby do jednej aplikacji użyć małej ilości kosmetyku – ten jest bardzo wydajny i ma specyficzną formułę. Serum można nakładać i na suche, i na mokre włosy. Najpierw aplikuje się go na dłonie, rozciera, a potem nakłada na pasemka tak, jakbyś chciała je przeczesać palcami. Serum wtarte w suche pasemka pomaga w modelowaniu fryzury oraz wygładza i nabłyszcza pasemka.

Jak często stosować serum do włosów?

Częstotliwość stosowania serum do włosów również uzależniona jest od indywidualnych kwestii. Tak samo sytuacja ma się ze sposobem aplikacji dobranym do rodzaju włosów i skóry głowy. Przeważnie zaleca się, żeby produktu używać raz w tygodniu po dokładnym umyciu głowy. Dawkę serum dobiera się do długości, objętości i porowatości włosów. Zbyt duża ilość kosmetyku może przetłuścić skórę i obciążyć pasemka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *