Co na podrażnienia po goleniu? Skuteczne sposoby złagodzenia podrażnień

Wrastające włoski, uszkodzony naskórek, czerwone plamki, swędząca i podrażniona skóra, krostki. To tylko część niedoskonałości, które mogą pojawić się po goleniu nóg lub w okolicach bikini. Jeżeli i ty się z nimi zmagasz, to sprawdź, jak w przyszłości ich uniknąć. Wypróbuj niezawodne patenty na gładką skórę bez podrażnień.

Jak uniknąć podrażnienia po goleniu?

  1. Czysta maszynka do golenia
    Aby uniknąć podrażnień po goleniu, należy zadbać o to, żeby maszynka do golenia była czysta i zdezynfekowana. Przed każdym użyciem ostrza należy odkazić (nawet jeśli maszynka była szczelnie zapakowana). Zminimalizuje to przenoszenie drobnoustrojów, które mogłyby podrażnić skórę. Co więcej nie bez powodu maszynki do golenia nazywa się jednorazowymi. Dlatego po każdym użyciu taką golarkę należy wyrzucić. Nie ma sensu mycie ostrzy i stosowanie ich kilka razy w ciągu miesiąca.
  2. Czysta skóra i czysta woda
    Oczyszczanie skóry przed depilacją przeciwdziała powstawaniu podrażnień. Pod prysznicem dobrze jest zrobić peeling, który usunie martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia. Dzięki temu zabiegowi zapobiegniesz rozprowadzeniu przez ostrza maszynki bakterii, które mogłyby wywołać podrażnienia. Nie zaleca się moczenia skóry i maszynki w wodzie, w której wzięłaś kąpiel. O wiele lepiej jest golić się pod bieżącą wodą, np. pod prysznicem. W ten sposób unikniesz podrażnień, przesuszenia naskórka i powstawaniu charakterystycznych czerwonych kropek.

Jak złagodzić podrażnienia po goleniu?

Jeżeli zastanawiasz się, co na podrażnienia po goleniu, to całkiem nieźle sprawdzą się popularny krem łagodzący podrażnienia po goleniu Sudocrem, zwyczajny płyn dezynfekujący z apteki i tradycyjny żel z aloesu. Ich zadaniem jest łagodzenie podrażnień i zapobieganie powstawaniu nowych. Nie kosztują dużo, są wydajne i skuteczne. Stosuje się je w przypadku wystąpienia podrażnień lub jako produkty zapobiegawcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *