Brwi i makijaż – czym je malować i pielęgnować?

Podobno brwi idealne nie istnieją. To trochę pocieszające, że nawet posiadaczki grubych, gęstych i wyraźnych brwi muszą je odpowiednio pielęgnować, stylizować, układać. Zarówno cienkie, delikatne brwi, jak i te wyraziste wymagają pielęgnacji, oraz odpowiednich kosmetyków kolorowych. Dowiedz się jak prawidłowo pielęgnować i malować brwi – niezależnie od ich kształtu, gęstości czy kondycji.

makijaż brwi

Co do brwi – gdy są grube i gęste?

Myli się każdy, kto myśli, że gęste i grube brwi nie wymagają „opieki”. Wręcz przeciwnie – aby były cały czas ładne i w dobrej kondycji należy im zapewnić odpowiednią pielęgnację i większość dziewczyn – świadoma tego, jaki posiada skarb – nie pozwala, aby ich brwi niszczały.

Jaki kosmetyk do pielęgnacji brwi jest najlepszy? Wbrew pozorom nie jest to wcale olejek rycynowy. Udowodniono, że bywa on bardzo uciążliwy gdy dostanie się do oka (a dosyć łatwo ścieka z brwi podczas aplikacji), a ponadto dłuższe stosowanie sprawia, że olejek rycynowy działa komedogennie na skórę. Lepiej zatem używać go w pielęgnacji włosów, zaś w pielęgnacji brwi warto sięgnąć po produkt stricte przeznaczony właśnie do brwi. Innowacyjna i doskonała odżywka do brwi to kosmetyk dosyć młody na rynku, który już zdążył podbić serca tysięcy kobiet. Nawet ładne, gęste brwi z czasem słabną, przesuszają się, wypadają w nadmiarze. Odżywka do brwi zabezpieczy je przed urodową „dewastacją”.

Co do brwi – gdy są cienkie i nie chcą rosnąć?

Cienkie, przerzedzone brwi bezwzględnie wymagają pielęgnacji i wzmocnienia. Kuracja odżywką do brwi w ich przypadku może potrwać nieco dłużej, ponieważ cebulki potrzebują więcej czasu, by się w pełni zregenerować i wzmocnić. Odżywka do brwi pobudzi je do pracy i sprawi, że po kilku tygodniach nawet uśpione cebulki zostaną zregenerowane.

Cienkie i przerzedzone brwi warto też często czesać – taki masaż, np. czystą spiralką po maskarze lub szczoteczką do zębów – poprawi krążenie podskórne i również wzmocni cebulki oraz sprawi, że więcej składników aktywnych z odżywki wniknie do mieszków.

Co do makijażu brwi grubych i mocnych?

Oczywiście nie jest prawdą, że grube i gęste brwi nie wymagają w ogóle makijażu. Najczęściej są one dosyć „niepokorne” czyli odginają się i nie są zdyscyplinowane, dopóki nie nada się im kształtu odpowiednim żelem lub maskarą do brwi. Grube brwi, pozostawione „same sobie” bardzo szybko zarastają a ich linia zostaje zakłócona. To niestety nie wygląda estetycznie, więc należy je regularnie depilować.

Co do makijażu brwi cienkich, przerzedzonych?

Takie brwi wymagają nieco większej wprawy w makijażu. Trzeba poświęcić im nieco więcej czasu, ponieważ wymagają nie tylko zaznaczenia konturu i wypełnienia kolorem łuku brwiowego. Ale też często domalowania pojedynczych włosków w miejscu prześwitów. Dlatego makijaż cienkich, rzadkich brwi najlepiej wykonać specjalną pomadą, którą można stosować zarówno do domalowania małych kreseczek w miejscu ubytków, jak i do wypełnienia całej brwi kolorem oraz zaznaczenia jej dolnej i górnej granicy. W makijażu brwi pomadą bardzo ważny jest pędzelek. Powinien być bardzo płaski i skośno ścięty. Tak, by malował precyzyjnie cienkie linie i kreski. Pamiętaj też, aby kolor produktów do makijażu był dopasowany do koloru brwi, oraz typu karnacji (ciepłej lub zimnej).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *