Warkocz bąbelkowy – najmodniejsze uczesanie tego sezonu

Warkocz to bez dwóch zdań ponadczasowa, piękna i uniwersalna fryzura. Sprawdzi się na co dzień, na randkę, a nawet na większe wyjście. Czy tradycyjny warkocz może nas jeszcze czymś zaskoczyć? Poznaj jedną z jego odmian, czyli nowoczesny warkocz bąbelkowy.

Z sezonu na sezon zmieniają się trendy w stylizacji włosów. Pojawiają się nowe pomysły, żeby po paru tygodniach zniknąć i zrobić miejsce nowym. Czasami jednak pojawia się coś, co oczarowuje nas tak bardzo, że chętnie korzystamy z tego pomysłu przez kolejne lata. Tak właśnie było z udawanym warkoczem, czyli warkoczem bąbelkowym.

Poznaj lepiej tę niecodzienną, piękną i wygodną fryzurę.

Jak wygląda warkocz bąbelkowy?

Z pozoru przypomina nieco tradycyjny warkocz, dlatego często bywa nazywany ‘oszukanym warkoczem’. Gdy tylko przyjrzymy mu się bliżej, zobaczymy, że włosy nie są splecione w żaden sposób. Efekt niby-splotu uzyskuje się przez odpowiednie spięcie włosów cienkimi gumkami, dzieląc włosy na sekcje, które przypominają bąble (stąd nazwa).

Trudno wyobrazić sobie, jak wygląda warkocz bąbelkowy, dlatego najprościej spojrzeć na zdjęcie. Oczywiście jest wiele odmian warkocza bąbelkowego – wiele zależy od tego, jak został zrobiony.

Fryzura nie dla wszystkich

Niestety warkocz bąbelkowy to fryzura, która sprawdzi się tylko u osób o średnich lub długich włosach. Podobnie jak do tradycyjnej wersji warkocza, potrzebujemy długich pasm, aby zebrać je i związać w odpowiedni sposób. Jeśli masz krótkie włosy, jedyną opcją, żeby wypróbować warkocz bąbelkowy, jest przedłużenie włosów.

Jak zapleść warkocz bąbelkowy na włosach?

Ogromną zaletą warkocza bąbelkowego jest fakt, że to jedna z prostszych do wykonania fryzur. Wygląda efektownie, a żeby ją wykonać potrzebujemy zaledwie kilku gumek do włosów i krótkiej chwili.

Jak zrobić warkocz bąbelkowy? Bazą jest zawsze kucyk (może być upięty nisko lub wysoko). Po ciasnym związaniu włosów przy skórze robimy kolejne węzły niżej, w równych odstępach co kilka centymetrów. Delikatne rozluźnienie włosów pomiędzy gumkami nada fryzurze trójwymiarowości, a efekt bąbli z włosów będzie wyrazistszy.

Wariacja na temat warkocza

Co ciekawe, warkocz bąbelkowy doczekał się już swoich wariacji i występuje w kilku postaciach. Podstawowa wersja to ta opisana powyżej – kucyk przewiązany gumkami w kilku miejscach. Co zrobić, żeby odmienić warkocz bąbelkowy i nadać mu ciekawszy wygląd?

  1. Każdą sekcję włosów pomiędzy dwiema gumkami rozluźnij, podziel na dwa i przełóż przez pętlę resztę włosów (jak przy zawijaniu faworka).
  2. Po związaniu każdej sekcji włosów zapleć krótki warkocz (dwa, trzy przełożenia włosów) i zrób kolejny węzeł.
  3. Nie związuj od razu wszystkich włosów, ale tylko część na górze – przy każdym kolejnym węźle dobieraj kolejną część włosów, dzięki czemu stworzysz dobierany warkocz bąbelkowy.

Dlaczego lubimy warkocze bąbelkowe?

Przede wszystkim za ich efektowność i prostotę wykonania. To opcja idealna dla wszystkich osób, które mają problem z koordynacją palców i zaplataniem warkocza bez patrzenia. Ze zrobieniem kilku węzłów na kucyku na pewno poradzi sobie każdy!

Plusów jest więcej. Warkocz bąbelkowy jest nie tylko prostszy i szybszy w wykonaniu, ale równie wygodny co tradycyjna wersja tego upięcia. Sprawdzi się na wiele okazji – również jako fryzura na siłownię.

A ty znasz już warkocz bąbelkowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *