W ten sposób Twoja skóra staje się piękna bez makijażu!

Największy trend ostatnich sezonów? Skóra tak zadbana, że nie wymaga maskowania pod warstwą podkładu.
Jaki jest sposób na idealną, nieskazitelną cerę? Poznaj 4 aspekty zdrowej cery. Wprowadź je w życie, aby robić makijaż tylko wtedy, kiedy chcesz, a nie dlatego, że musisz.

Makijaż inny niż zazwyczaj

Zamiast malowania całej buzi podkładem, pozwól skórze “oddychać” – nie chowaj jej za warstwą kosmetyków. Zaakcentuj jedynie te elementy, które podkreślają Twoja atuty: pomaluj rzęsy i usta, a na policzki nałóż kremowy róż, który dodaje skórze witalności. Jeśli Twoje brwi są gęste – zaczesz je żelem do układania lub specjalnym mydełkiem do brwi. To wszystko!

Ochrona skóry to przyszłość

Codzienne stosowanie SPF jest niezwykle ważne dla uzyskania ładnej skóry! Ochrona przeciwsłoneczna to konieczność. codziennie stosuj kremy z filtrem. czy wiesz, że ochrona przeciwsłoneczna nowej generacji skupia się na wzmacnianiu skóry od wewnątrz? To trend w pielęgnacji skóry, którego w przyszłości zobaczymy znacznie więcej.

Wspieraj odbudowę skóry

Kluczem do jędrniejszej skóry, z mniejszą liczbą drobnych linii i zmarszczek, jest pielęgnacja, która odbudowuje, złagodzi podrażnienia i ochroni. Dlatego na noc sięgnij po bogate serum regenerujące, na przykład z retinolem lub witaminą C.

Zadbaj o sen dla dobra swojej skóry

Niezwykle ważne jest, abyś miała wystarczająco dużo snu. Ciało i skóra pracują nad odwróceniem uszkodzeń spowodowanych na przykład przez wolne rodniki, odnawiając komórki i naprawiając tkankę łączną, a dzieje się to właśnie podczas snu. Sen obniża poziom kortyzolu, hormonu stresu, co ułatwia zapobieganie uszkodzeniom komórek i innych struktur skóry.

Podaruj skórze czas wolny

Czas wolny to moment, kiedy skóra odpoczywa i pięknieje! Wyjedź od czasu do czasu na wakacje i ustal sobie rozsądny czas pracy. Wyświadczyć swemu ciału, zdrowiu i skórze ogromną przysługę. Wyłącz telefony komórkowe i komputer, pielęgnuj relacje z bliskimi i bądź z rodziną i przyjaciółmi tak często, jak tylko możesz. Dobre samopoczucie i mniej stresu da widoczne rezultaty na skórze.

Zdrowe odżywianie na piękną skórę

Czy wiesz, że zrzucenie cukru i prostych węglowodanów zapewnia lepszą skórę? Spróbuj także wyeliminować słoną i przetworzoną żywność. Kiedy spożywasz pokarmy o wysokiej zawartości cukru, jest on wchłaniany bezpośrednio do krwi i wiąże się z cząsteczkami białka – w tym z cząsteczkami kolagenu i elastyny, które pomagają zachować napiętą i młodą skórę. Cukier powoduje korozję kolagenu i elastyny, co z kolei prowadzi do wiotczenia skóry i zmarszczek.