Do góry

Stylowy Magazyn

Piękne stopy przez cały rok. Jak dbać o skórę pięt i paznokcie?

  • Napisany przez Redakcja

Zima zbliża się wielkimi krokami. Zanim założysz ciepłe skarpetki i bambosze, wypielęgnuj skórę pięt i zadbaj o paznokcie. Zobacz, jakich kosmetyków używać, aby mieć piękne i gładkie pięty. Poznaj najlepsze sposoby złuszczania i nawilżania skóry.

stopy.jpgMetod pielęgnacji stóp jest naprawdę sporo. Najpopularniejszą z nich jest peeling lub złuszczanie skóry za pomocą tarki. Stosuj produkty gruboziarniste z zawartością kwasów owocowych o małym stężeniu. Już po pierwszym zabiegu zauważysz, że skóra twoich pięt jest gładsza, miększa i nawilżona. Pamiętaj, aby po peelingu zaaplikować krem natłuszczający i założyć skarpetki. A czy znasz jakieś inne sposoby pielęgnowania skóry pięt i paznokci?

Skarpetki eksfoliujące.

Skarpetki zawierają kwasy mlekowy, glikolowy i salicylowy oraz glicerynę, alantoinę i mocznik. Składniki te złuszczają martwy naskórek, usuwają zgrubienia i odciski, wygładzają paznokcie. Dzięki nim skóra staje się bardziej nawilżona, odżywiona i piękniejsza. Jak używać skarpetek? Stopy wymocz w ciepłej wodzie, zmyj lakier do paznokci, a następnie osusz skórę. Skarpetki wyjmij z opakowania i napełnij je płynem do eksfoliacji, który znajduje się w zestawie. Trzymaj w nich stopy przez taki czas, jaki producent podał na opakowaniu. Jeżeli chcesz, możesz założyć bawełniane skarpetki, aby kuracja była przyjemniejsza. Po tym mini zabiegu złuszczającym stopy spłukaj ciepłą wodą; nie stosuj kremu. Po około pięciu dniach skóra zacznie się łuszczyć, a po około dwóch tygodniach stopy będą gładkie i piękne.

Plasterki na pięty.

Nawilżenie, regeneracja i zmiękczenie. Właśnie tak działają plasterki na pięty. Nakleja się je na 12 godzin. Witaminy, mocznik, ekstrakty owocowe w nich zawarte pomagają wypielęgnować skórę pięt. Produkt ma taki kształt, który umożliwia łatwą aplikację. Jak stosować plasterki? Oderwij papierową część, a następnie zegnij plaster i usuń folię zabezpieczającą. Mocno dociśnij do skóry i przyklej środkową część plastra. Odczep drugą część folii i przyklej skrzydełka produktu tuż po kostką. Plasterki możesz stosować na dzień lub na noc. Najlepsze rezultaty pojawiają się już po kilku dniach kuracji.