Piękne stopy przez cały rok. Jak dbać o skórę pięt i paznokcie?

Zima zbliża się wielkimi krokami. Zanim założysz ciepłe skarpetki i bambosze, wypielęgnuj skórę pięt i zadbaj o paznokcie. Zobacz, jakich kosmetyków używać, aby mieć piękne i gładkie pięty. Poznaj najlepsze sposoby złuszczania i nawilżania skóry.

stopy.jpgMetod pielęgnacji stóp jest naprawdę sporo. Najpopularniejszą z nich jest peeling lub złuszczanie skóry za pomocą tarki. Stosuj produkty gruboziarniste z zawartością kwasów owocowych o małym stężeniu. Już po pierwszym zabiegu zauważysz, że skóra twoich pięt jest gładsza, miększa i nawilżona. Pamiętaj, aby po peelingu zaaplikować krem natłuszczający i założyć skarpetki. A czy znasz jakieś inne sposoby pielęgnowania skóry pięt i paznokci?

Skarpetki eksfoliujące

Skarpetki zawierają kwasy mlekowy, glikolowy i salicylowy oraz glicerynę, alantoinę i mocznik. Składniki te złuszczają martwy naskórek, usuwają zgrubienia i odciski, wygładzają paznokcie. Dzięki nim skóra staje się bardziej nawilżona, odżywiona i piękniejsza. Jak używać skarpetek? Stopy wymocz w ciepłej wodzie, zmyj lakier do paznokci, a następnie osusz skórę. Skarpetki wyjmij z opakowania i napełnij je płynem do eksfoliacji, który znajduje się w zestawie. Trzymaj w nich stopy przez taki czas, jaki producent podał na opakowaniu. Jeżeli chcesz, możesz założyć bawełniane skarpetki, aby kuracja była przyjemniejsza. Po tym mini zabiegu złuszczającym stopy spłukaj ciepłą wodą; nie stosuj kremu. Po około pięciu dniach skóra zacznie się łuszczyć, a po około dwóch tygodniach stopy będą gładkie i piękne.

Plasterki na pięty

Nawilżenie, regeneracja i zmiękczenie. Właśnie tak działają plasterki na pięty. Nakleja się je na 12 godzin. Witaminy, mocznik, ekstrakty owocowe w nich zawarte pomagają wypielęgnować skórę pięt. Produkt ma taki kształt, który umożliwia łatwą aplikację. Jak stosować plasterki? Oderwij papierową część, a następnie zegnij plaster i usuń folię zabezpieczającą. Mocno dociśnij do skóry i przyklej środkową część plastra. Odczep drugą część folii i przyklej skrzydełka produktu tuż po kostką. Plasterki możesz stosować na dzień lub na noc. Najlepsze rezultaty pojawiają się już po kilku dniach kuracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *