Metody regulacji brwi. Jak depilować brwi woskiem w domu i u kosmetyczki?

Depilacja brwi woskiem to jedna z metod regulacji brwi, która wymaga precyzji i wprawy. Na szczęście, nie trzeba wykonywać jej samodzielnie; równie dobrze można powierzyć to zadanie profesjonalnej kosmetyczce. Na czym polega depilacja brwi woskiem, jakie są metody zabiegu i przeciwwskazania do jego wykonania? Jak depilować brwi woskiem w domu i u kosmetyczki?

Na czym polega depilacja brwi woskiem?

Depilacja brwi woskiem polega na usuwaniu włosków wraz z cebulkami spod i znad łuku brwiowego. Dzięki tej metodzie regulacji brwi odrastają dopiero po około 4 tygodniach. Depilacja brwi woskiem jest skuteczniejsza od ich regulacji za pomocą pęsety, ponieważ wosk umożliwia usunięcie także niewidocznego gołym okiem meszku.

Depilacja brwi woskiem – metody

Brwi można usunąć za pomocą wosku:

 • zimnego w plastrach,
 • ciepłego o konsystencji gęstej cieczy.

Pierwsza metoda jest bardzo prosta. Aby ją zastosować, wystarczy kupić w drogerii gotowy wosk w plastrach i pociąć go na małe, cienkie kawałki. Następnie należy rozgrzać go w dłoniach, przyłożyć do owłosionej części twarzy i docisnąć na całej długości, po czym szybko oderwać zdecydowanym ruchem w kierunku pod włos.

Depilacja na ciepło wymaga większej wprawy. Dlaczego? Ponieważ sami musimy kontrolować temperaturę wosku, a zbyt gorący preparat może podrażnić lub wręcz poparzyć naszą skórę. Z drugiej strony, ta metoda depilacji woskiem jest skuteczniejsza, bo pod wpływem wysokiej temperatury łatwiej wydostać cebulkę włosa. Dzięki temu ryzyko, że niechciane brwi pozostaną na powiece, jest znikome.

Jak depilować brwi woskiem w domu krok po kroku?

 1. Podgrzewamy wosk.
 2. Za pomocą patyczka (lub końcówki łyżeczki) rozprowadzamy go na partiach skóry, z których chcemy pozbyć się owłosienia.
 3. Przykładamy plaster do wosku i delikatnie go dociskamy palcem, którym przesuwamy wzdłuż plastra.
 4. Odrywamy wosk szybkim, zdecydowanym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.
 5. Wydepilowane miejsce natychmiast smarujemy oliwką łagodzącą podrażnienia. Najlepszym wyborem będzie oliwka do pielęgnacji skóry niemowląt, ponieważ nie zawiera konserwantów i sztucznych barwników, które mogą podrażnić skórę.

Jak i kiedy depilować brwi woskiem u kosmetyczki?

Na wizytę u kosmetyczki powinny zdecydować się zwłaszcza te kobiety, które mają za sobą nieudaną depilację brwi w domu; notabene potrzeba kilku takich wizyt, aby wyprowadzić nieumiejętnie wydepilowane brwi. Regulacji brwi woskiem u kosmetyczki powinny poddać się także panie obdarzone gęstymi i grubymi łukami brwiowymi, które należy wydepilować od strony zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ istnieje duże ryzyko, że nasze brwi staną się zbyt wąskie, a twarz zyska nienaturalny wyraz.

Pierwszy zabieg depilacji brwi woskiem powinien odbyć się w salonie kosmetycznym. Kosmetyczka zasugeruje nam, jaki kształt brwi jest dla nas optymalny, i doradzi, w jaki sposób usuwać je samodzielnie. Na wizytę w profesjonalnym salonie powinny zdecydować się także kobiety, które chcą podążać za trendami w makijażu brwi.

Depilacja brwi woskiem – przeciwwskazania

Depilacja brwi woskiem nie jest wskazana w przypadku osób, które:

 • są uczulone na wosk;
 • cierpią na choroby skóry, takie jak łuszczyca, i stany zapalne;
 • są opalone lub podrażnione słońcem;
 • mają bliznę w miejscu, które chcą poddać depilacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *