Jak obudzić się z idealnymi lokami

Marzysz o bujnych, olśniewających lokach? Jeśli zostało ci tylko pięć minut rano, ta sztuczka jest genialna! Poznaj sekret stylistów fryzur!

Bad hair day? Jest na to rada!

Niewiele rzeczy może dać tak zły początek dnia, jak pobudka z okropnym nieładem na głowie, którego nie da się ujarzmić nawet lakierem. Na szczęście istnieje kilka trików, które nie tylko ułatwiają poranną rutynę, ale także w mig stworzą Ci idealną fryzurę.

Piękne loki o poranku: sposób 1

Oto co powinnaś zrobić, żeby rano nie przejmować się niesfornymi kosmykami: poprzedniego wieczoru umyj włosy i osusz je suszarką, ale naprawdę dokładnie. Wydłuż czas suszenia i ostatnie minuty susz włosy zimnym nawiewem suszarki, aby domknąć ich łuski. Teraz starannie rozczesz włosy palcami, wetrzyj w nie odrobinę olejku lu sprayu do stylizacji i ułóż je na poduszce tak, być nie musiała na nich leżeć. Postaraj się, aby wystawały za górną krawędź poduszki i swobodnie opadały z tyłu. Następnego ranka spryskaj odrobiną sprayu teksturującego, i rozczesz palcami. Zobaczysz, że będą piękne i nawilżone. W żadnym razie Twoje loki nie stworzą na głowie suchego, sztywnego siana!

Piękne loki o poranku: sposób 2

Ten sposób to idealna opcja dla tych, którzy następnego dnia chcą upiąć lub zapleść włosy i nie chcą, aby były o poranku sztywne i trudne do stylizacji. Poprzedniej nocy włosy powinny być całkowicie suche i przeczesane grzebieniem o szerokim rozstawie zębów. Możesz w nie wetrzeć odrobinę serum an końcówki lub olejku do włosów. Następnie spleć je w ciasny, nisko spięty koczek pod szyją.

Zbierz włosy w kok, skręcając wszystkie pasma w tym samym kierunku, i upnij je w węzeł za pomocą spinek do włosów lub ciasnej gumki. Następnie rano wystarczy poluzować upięcie, lub ewentualnie spryskać koczek olejkiem w sprayu (idealnie nadaje się do tego suchy olejek, albo specjalny spray do stylizacji włosów). Kosmetyk poprawi wygląd fryzury, gdyż wydobędzie z niej naturalny blask, podkreśli skręt włosów i zdyscyplinuje nawet najbardziej niesforne włoski. Jeśli Twoje włosy są bardzo płaskie i bez objętości zwłaszcza na czubku głowy, możesz rozpylić odrobinę suchego szamponu u nasady włosów, albo zastosować specjalny Volume Spray, który odbije włosy od nasady.

Pamiętaj!

Unikaj czesania kręconych włosów szczotką, spowoduje to ich nieestetyczne puszenie i ciężko będzie Ci je wystylizować. Zamiast tego przeczesz je palcami, jeśli czujesz że tego wymagają. Sprawdzi się też grzebień o szerokich ząbkach, np. drewniany.