Jak makijażem wyszczuplić twarz? Konturowanie twarzy, dekoltu i szyi

Ćwiczenia, masaż, operacje plastyczne? Nie! Nie musisz posuwać się do takich rzeczy, żeby wyszczuplić twarz. Wystarczy, że zrobisz odpowiedni makijaż, a ubędzie ci kilka lat. Sprawdź, na czym polega konturowanie twarzy, dekoltu i szyi.

Konturowanie twarzy jest bardzo ważne

Skorygowanie konturu twarzy będzie udane tylko wtedy, gdy odcienie kosmetyków dobierzesz do kolorytu cery. Robi się to dokładnie tak samo, jak przy wybieraniu odcienia podkładu lub pudru. Najlepiej szukać kosmetyków o matowym lub naturalnym wykończeniu. Osobom początkującym poleca się produkty w formie sypkiej, bo o wiele łatwiej jest je rozprowadzić i uzyskać zaplanowany efekt. Do konturowania należy zastosować pędzel, który ułatwi aplikowanie i blendowanie kosmetyku. Produkty kremowe natomiast lepiej nakładać za pomocą gąbeczki.

Podkreśl inne części twarzy

Modelowanie twarzy to nie tylko wyszczuplanie odpowiednimi kosmetykami, lecz także zadbanie i pomalowanie innych jej części. Brwi muszą być dokładnie wyregulowane, a ich grubość i kształt powinny być dobrane do wyglądu buzi. Makijaż brwi natomiast musi być dopasowany do koloru włosów, kolorytu cery, barwy tęczówki oka. A oczy również można pomalować, aby dopełnić wygląd całej twarzy. Cienie do powiek, eyeliner i tusz do rzęs są tymi kosmetykami, które każda kobieta powinna mieć w swojej kosmetyczce. Równie ważne są usta. Kolor pomadki powinien współgrać z odcieniem warg, makijażem oczu, kolorem włosów i kolorytem cieni.

Jak konturować różne kształty twarzy?

  1. Twarz w kształcie serca: bronzer nakładaj na skroniach i czubku brody, rozświetlacz na żuchwie, a róż na wierzchu policzków.
  2. Twarz podłużna: rozświetlacz aplikuj na czole, bronzer na skroniach, górnej części czoła, na brodzie i żuchwie, a róż na szczytach policzków.
  3. Twarz okrągła: bronzer nanieś na skroniach i dolnej części policzków, róż na górnej części policzków, a rozświetlacz na brodzie i środku czoła.
  4. Twarz kwadratowa: rozświetlacz nanoś na środku czoła i brody oraz pod oczami, bronzer na skroniach i po bokach żuchwy, a róż na środku policzków.

Jak konturować dekolt i szyję?

Konturowanie dekoltu i szyi to rodzaj makijażu, który warto zastosować na wieczorne wyjście. Zasady są takie same jak przy modelowaniu twarzy: rozjaśnij środek szyi, obojczyk i wypukłość piersi, a przyciemnij boki szyi, zagłębienia obojczyka i górny obrys piersi. Możesz to zrobić za pomocą tradycyjnych kosmetyków lub metody strobingu. Ten ostatni sposób polega na zaaplikowaniu na miejsca, które miałaś rozjaśnić, rozświetlacza lub balsamu z drobinkami złota. Pamiętaj tylko o dokładnym zblendowaniu wszystkich kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *