Jak dobrać kosmetyki do rzęs? Sposoby na grube, mocne i gęste włoski

Rzęsy to atut każdej kobiety, który warto eksponować i podkreślać. Co jednak w sytuacji, gdy nasze włoski są rzadkie, krótkie i słabe? Pomóc może nam wybór odpowiednich kosmetyków, co będzie owocować pięknym, kuszącym spojrzeniem.

Jakich tuszów do rzęs unikać?

Stojąc przed wyborem w drogerii, nie dajmy skusić się niskim cenom i zapewnieniom o boskich efektach użytkowania. Na rynku jest wiele ofert tuszów do rzęs, które są dosyć niskiej jakości. Jak je od siebie odróżnić? Warto zwrócić uwagę na budowę szczoteczki, którą będziemy nakładać specyfik na nasze rzęsy. Zrezygnujmy ze źle wyprofilowanych aplikatorów, które zbudowane są z włosków jednej długości. Aplikatory powinny przeczesywać rzęsy oraz docierać do włosów nawet w kąciku oka. Warto mieć świadomość, że jeśli tusz jest zbyt gęsty, lepki i obciążający, także powinniśmy pomyśleć o lepszym zamienniku. Zbyt wodniste, tanie tusze, zapewne okażą się nietrafioną inwestycją. Wybór wysokiej jakości produktów będzie widoczny przy użytkowaniu, dlatego warto poświęcić chwilę na zastanowienie się nad najlepszą opcją.

Kolorowe tusze — dodatek, który zachwyca

Barwne tusze są oryginalnym uzupełnieniem stylizacji, oraz szczegółem, który będzie wyróżniał nas z tłumu. Nie bójmy się eksperymentować z kolorami tęczy, gdyż taki zabieg może się nam opłacić. Strój dopasowany do wyraziście pomalowanego oka, robi pozytywne wrażenie i świadczy o odwadze w przełamywaniu schematów. Także szminka, brwi czy też włosy w kolorze rzęs, będą odpowiednio współgrały ze sobą, nadając wyglądowi nuty pozytywnego szaleństwa. W tym przypadku sprawdzą się zarówno ciemniejsze kolory jak granatowy, ciemnozielony czy głęboka czerwień, a także wesołe neonowe akcenty jak żywiołowy różowy, pomarańczowy czy też żółty. Tego typu make-up doda nam odwagi oraz urozmaici rutynę w malowaniu, nadając niepowtarzalnego charakteru naszemu spojrzeniu.

Odżywka do rzęs — trwała poprawa kondycji włosa

Jeśli zależy nam na stałym efekcie pogrubionych, gęstszych i bardziej wyrazistych włosków, powinniśmy sięgnąć po kosmetyk, jakim jest odżywka do rzęs. Dzięki temu produktowi naszym włoskom zapewnione zostaje nawilżenie, regeneracja, a także zostaną pobudzone cebulki rzęsowe. Specyfik wnika w strukturę włosa, nadając mu elastyczności oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne. Substancje odżywcze zawarte w odżywce do rzęs to między innymi takie dobroczynne składniki jak panthenol (prowitamina B5), olej rycynowy lub arganowy oraz witaminy A i E. Dzięki tym elementom będziemy mogli cieszyć się zagęszczonymi i mocnymi włoskami, które będą wyglądały naturalnie i zdrowo.