Ile wody potrzebuje skóra? O nawilżaniu ciała

Nawilżanie to jeden z najważniejszych elementów codziennej pielęgnacji ciała. Dostarczając skórze odpowiednią ilość wody, zapobiegasz przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek, wysuszeniu i uszkodzeniu naskórka. Dowiedz się, jak nawilżać, by mieć piękne i zadbane ciało.

Jak nawilżać?

Aby długo cieszyć się zdrową i gładką skórą, musisz systematycznie ją nawilżać. Jak to robić? Stosuj takie kosmetyki, które docierają do najgłębszych warstw skóry i ochronią naskórek przed szkodliwymi czynnikami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. A musisz wiedzieć, że ciału najbardziej szkodzą: promienie słoneczne, używki, detergenty, klimatyzacja, stosowanie niewłaściwie dobranych produktów. Chcąc zaradzić uszkodzeniom skóry, określ to, w jakiej kondycji znajduje się obecnie. Jeżeli masz problem z suchymi skórkami, ciągle towarzyszy ci uczucie swędzenia i masz podrażnienia, nawilżanie rozpocznij natychmiast. Do pielęgnacji ciała stosuj preparaty bez mydła, z pH zbliżonym do pH skóry (pomiędzy 3,5 a 5,5). Przyda ci się także olejek roślinny lub masło kosmetyczne. Produkty takie świetnie natłuszczają ciało, odbudowują ochronną warstwę lipidową i w widoczny sposób poprawiają kondycję skóry. W pielęgnacji pomocne będą także peelingi z małymi drobinkami ściernymi lub peelingi enzymatyczne. Kosmetyki te złuszczą martwy naskórek, wygładzą powierzchnię ciała, ujędrnią skórę oraz sprawią, że balsamy, kremy i olejki będą lepiej i szybciej się wchłaniać.

Nawilżanie krok po kroku

Zastosuj peeling, który usunie suche skórki, pobudzi krążenie krwi i przygotuje ciało do zaaplikowania kolejnych kosmetyków. Najlepszy produkt to taki, który nawilży i zmiękczy naskórek. Do kąpieli użyj żelu lub olejku odżywczego. Pomocne mogą okazać się preparaty z zawartością emolientów, wazeliny, parafiny lub lanoliny. Po każdym prysznicu lub kąpieli zastosuj mocno nawadniający balsam, krem lub masełko. Pamiętaj, że w pielęgnacji ciała bardzo ważna jest systematyczność. Dlatego rano stosuj kosmetyki o delikatnej formule i takie, które szybko wchłaniają się w skórę. Wieczorem natomiast nałóż na skórę balsamy o gęstej konsystencji. Twoja skóra na pewno będzie ci wdzięczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *