4 sztuczki, dzięki którym makijaż utrzyma się przez cały dzień

Nietrwały makijaż? Nigdy więcej! Oto sztuczki makijażu, których pożałujesz, że nie nauczyłaś się wcześniej!

1.  Pozwól podkładowi wyschnąć

Nakładasz duże ilości kremu pod podkład? Hmmm… Albo jesteś nadgorliwa, albo nie masz żadnego problemu z trwałością podkładu. Tymczasem krem, który nie wchłoną się w skórę sprawia, ze podkład staje się “śliski” i nie może odpowiednio zespoić się z cerą. Sztuczka, o której większość ludzi nie myśli, polega na tym, że krem musi dobrze wyschnąć przed nałożeniem podkładu. W ten sposób uzyskujesz największe korzyści z produktu i bardziej równomierny oraz trwały makijaż. I jeszcze jedno: upewnij się, że masz odpowiedni podkład do swojego rodzaju skóry!

2. Użyj blendera kosmetycznego

Beauty blender… Dużo o nim słyszałaś, ale niewiele wiesz o tym, jak z niego korzystać? To naprawdę dziecinnie proste i okazuje się, ze daje niesamowity efekt naturalnie wyglądającego i mega trwałego makijażu. Niektórzy miłośnicy makijażu wręcz twierdzą, że beauty blender odmienił ich życie, a styliści twierdzą, że nie mogą bez niego żyć! Zastąp pędzel do makijażu różową, małą gąbeczką, która pozostawi nieskazitelną cerę. Zwilż go wodą, nabierz podkład lub rozprowadź go na twarzy, a następnie lekko dociśnij podkład do skóry. Gąbeczka nie powinna być tak wilgotna, aby woda kapała, dlatego przed użyciem na twarz dobrze wyciśnij gąbkę. Następnie użyj spiczastej krawędzi gąbki, aby zaaplikować trochę pudru sypkiego. W ten sposób uzyskasz perfekcyjny wygląd, a matowe partie twarzy wyglądają na całkowicie naturalnie. Gąbeczkę łatwo jest też umyć i zachować w czystości.

3. Użyj konturówki (i pudru) pod pomadkę

Konturówka jest stworzona do zaznaczania i podkreślenia, a także delikatnego korygowania kształtu ust. W latach 80-tych wykorzystywano ją też do tworzenia kontrastu między kolorami. Teraz najczęściej używa się jej do rysowania linii dla efektu większych i pełniejszych ust. Taką sztuczkę stosuje m.in. Kylie Jenner. Nałóż konturówkę na usta, tworząc wokół nich obrys, a następnie… wypełnij nią całe usta! Tak, dobrze czytasz: pokryj je całkowicie. Najlepiej stosuj konturówkę o naturalnym odcieniu skóry, aby kolor pasował do każdej pomadki. W ten sposób szminka utrzyma się znacznie dłużej i nie rozsmaruje się podczas picia lub jedzenia.

4. Użyj bazy pod cień do powiek

Cienie do powiek, które gromadzą się w załamaniach powieki w ciągu dnia, to dobrze znany problem. Wiele osób uważa, że jest to spowodowane kiepską jakością cieni do powiek, ale niekoniecznie musi tak być. Często w ciągu dnia na powiekach też gromadzi się warstewka sebum, która sprawia, że cień “migruje” po skórze i zbiera się w fałdkach. Nałożenie na powiekę całkowicie matowego cienia bazowego, zanim nałoży się wszystko inne powinno rozwiązać problem. Dobrze sprawdzi sie też kremowy cień wodoodporny, w stylu Maybelline tatoo shadow. Aby wchłonąć warstwę sebum, którą masz na skórze, musisz nałożyć trochę matu. Idealnie nadają sie tu także specjalne bazy pod cienie do powiek – sa aksamitne i sprawiają, że cień ma świetną przyczepność, a ponadto baza utrzyma go przez cały dzień na swoim miejscu.